Motoryzacja

Najczęstsze problemy z samochodem zastępczym

Wydawać by się mogło, że skoro należy się nam samochód zastępczy z OC sprawcy, to nie będzie większych problemów z jego otrzymaniem i używaniem. Najczęściej tak jest, ale wiele zależy od tego, które Towarzystwo Ubezpieczeniowe zajmuję się daną szkodą. Dlaczego jest to ważne? Gdyż zdarza się, że czasem poszkodowani wprowadzani są w błąd. Czy to za sprawą niezbyt precyzyjnego przekazania informacji, czy poprzez inne działanie. Dlatego chcąc uniknąć kłopotów i problemów związanych z samochodem zastępczym, najlepiej całą sprawę powierzyć specjalistycznej firmie, dzięki której można uniknąć kłopotów.

Na to warto zwrócić uwagę

Można powiedzieć, że jest kilka uniwersalnych problemów, które mogą wyniknąć podczas korzystania z samochodu zastępczego. Warto rozważnie decydować się na samochód zastępczy. Na co uważać szczególnie? Na co zwrócić baczną uwagę?

Bardzo często Towarzystwo Ubezpieczeniowe zaniża stawkę, jaką pokrywa za najem samochodu zastępczego. Jest to bardzo często spotykana praktyka. Plusem jest to, że wiedząc o tym, że takie działanie może mieć miejsce, można skutecznie mu przeciwdziałać. I otrzymać zwrot pełnej stawki. Ale to znowu najczęściej wymaga czasu i przerzucania się dokumentami.

Podobna sytuacja ma miejsce się w innym przypadku. Często, bowiem się zdarza, że ubezpieczyciel, nie daje gwarancji, że będziemy korzystali z samochodu zastępczego do końca naprawy. Ubezpieczyciel w niektórych przypadkach twierdzi, że obowiązuje go tylko okres technologiczny a nie rzeczywisty.  To jest bardzo niekomfortowa sytuacja dla poszkodowanego, który w pewnym momencie zostaje bez samochodu zastępczego a jego auto nie jest jeszcze naprawione.

Niestety takie są realia

Towarzystwa ubezpieczeniowe korzystają z tego, że w większości przypadków klienci są niedoinformowaniu, zdezorientowani i nie wiedzą, co im tak naprawdę przysługuje. Nie potrafią skutecznie egzekwować swoich praw. Warto pamiętać, że ubezpieczyciel ma na myśli tylko i wyłącznie swoje dobro. Nigdy nie działa w imieniu poszkodowanego.

To oczywiste, gdyż każda wypłata odszkodowania jest dla ubezpieczyciela stratą. Z tego powodu, za wszelką cenę, ubezpieczyciel stara się ograniczać swoje straty. Dlatego, aby uniknąć problemów z samochodem zastępczym, warto jest się zdecydować na współpracę z firmami, które profesjonalnie zajmują się likwidacją szkód.