Zaskakująca ochrona własności intelektualnej

Znaki towarowe mogą mieć specyficzne właściwości, ale najważniejsze jest, że jeżeli zostały już zarejestrowane ich podrobienie będzie trudne dla konkurencji. Oznacza to, że firma zawłaszcza sobie daną markę identyfikuje tylko ze swoją działalnością.
Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że firmy rejestrują takie rzeczy jak zapach świeżo ściętej trawy, kolor lilowy albo pomarańczowy, czy nawet hologramy.
Te rzeczy kolejno służą do oznaczania: piłek tenisowych, koloru opakowania czekolady, która przecież musi odróżniać się od konkurencji, a hologram znajdował się na kasetach magnetofonowych.
Jedną z ciekawostek jest też to, że znakiem towarowym jest wygląd kostki Rubika. Fakt, że dopiero w 2016 roku ten znak został unieważniony na mocy tego, że wiele osób ją podrabia i wykorzystuje ogólnie. Kostka jest w pewnym sensie łatwa do zbudowania bez specjalnej technologii – może ją przecież opracować dziecko na przykład z poszczególnych klocków sześciokątnych.
Tego typu Ochrona ma zawsze znaczenie dla firmy a także dla działalności indywidualnej na przykład artysty, czy jednoosobowej działalności twórczej. Aby skutecznie chronić swoje znaki towarowe należy skontaktować się z kancelarią patentową. Wybór jest trudny lecz my polecamy kancelarię Traset z Gdańska.