Laseroterapia

Choć wszelkiego rodzaju blizny uznawane są za niezwykle trudny problem kliniczny, to można się ich już skutecznie pozbyć. Z pomocą przychodzi tu bowiem laserowe usuwanie blizn. Laseroterapia znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i dermatologii estetycznej i dziś uznawana jest za najskuteczniejsza i najszybszą metodę usuwania blizn.
Laserowe usuwanie blizn – wskazania do zabiegu
Przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej czy dermatologicznym. Należy w pierwszej kolejności udać się na konsultację. To właśnie podczas niej lekarz kwalifikuje pacjenta do leczenia za pomocą lasera. To czy będziemy mogli skorzystać z laserowego usuwania blizn, w ogromnej mierze zależy od ich wielkości, głębokości i powierzchni, jaką zajmują. W niektórych przypadkach może np. okazać się, że metoda laseroterapii musi być połączona z dodatkowymi metodami np. peelingiem chemicznym/medycznym czy leczeniem farmakologicznym.
Dla kogo laserowe usuwanie blizn?
Choć dziś lasery są tak popularne i rozpowszechnione, że polecane są w przypadku większości problemów dermatologicznych (np. usuwanie trądziku i wspomnianych blizn), to niestety może się tez okazać, że niektóre zmiany nie mogą zostać poddane tego typu leczenia. Takie przypadki w głównej mierze dotyczą niezwykle zaawansowanych, przewlekłych owrzodzeń czy też nowotworów blizn pooperacyjnych. Stąd tak ważna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który dokładnie oceni charakter blizn.
Efekty po zabiegu
Laserowe usuwanie blizn jest bardzo skuteczną metodą, która szczególnie sprawdza się w przypadku tzw. świeżych blizn. Tego typu blizny są bardziej podatne na światło lasera, ponieważ komórki dużo szybciej i łatwiej ulegają zniszczeniu i złuszczeniu. Laseroterapia daje doskonałe efekty. Według dostępnych danych, z jej pomocą można pozbyć się nawet do 80% różnego rodzaju defektów skórnych. Po samym zabiegu laserowym, miejsce poddawane terapii może być zaczerwienione i bolesne, a nawet dużo ciemniejsze niż przed zabiegiem. To typowe objawy reakcji skórnej na światło lasera. Rekonwalescencja po zabiegu trwa od 3 do 7 dni, zaś pierwsze efekty jego działania widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jeden zabieg wystarczy, by blizny stały się gładsze, zmniejszone i rozjaśnione.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki