Intercyza – warto?

Zawarcie związku małżeńskiego dla znacznej większości par oznacza stworzenie całkowitej wspólnoty majątkowej. Od momentu powiedzenia sobie sakramentalnego TAK obie osoby nabywają takie same prawa do zarobionych pieniędzy, nieruchomości i tym podobnych. Czasami jednak zdarza się, że narzeczeni wchodzący na nową drogę życia decydują się na zawarcie intercyzy. Jakie skutki niesie za sobą taka decyzja? Kiedy warto zachować rozdzielność majątkową? Sprawdź!
Czym jest intercyza?
Intercyza jest wiążącą prawnie umową spisaną między osobami wchodzącymi w związek małżeński. Na jej mocy majątek, którego w czasie trwania małżeństwa dorobi się każdy małżonek, zostaje wyłączną własnością konkretnej osoby. Intercyza może obejmować cały majątek albo jedynie jego poszczególne części. Na zawarcie umowy często decydują się osoby wiążące się z właścicielami niestabilnych firm lub osobami mającymi tendencje do zadłużania się. Wtedy intercyza jest zabezpieczeniem przed spłacaniem długów współmałżonka. W razie ewentualnego rozwodu podział majątku nie stanowi dla sądu problemu. Kiedyś podpisanie intercyzy budziło pewne kontrowersje. Dzisiaj, w czasach, kiedy cenimy sobie niezależność finansową, coraz większa rzesza par decyduje się na ten krok.
Wątpliwości? Poradź się eksperta!
Masz wątpliwości, czy w Twoim przypadku spisanie intercyzy będzie zasadne? A może jesteś zdecydowany na zachowanie rozdzielności majątkowej, ale nie wiesz, jak dokonać wszelkich formalności? Bezstresowo przez cały proces pomoże Ci przejść zaufany prawnik. Doświadczony profesjonalista szczegółowo wyjaśni Ci wszystkie problematyczne kwestie, pomoże skompletować i poprawnie uzupełnić wszystkie dokumenty. Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie http://adwokat-katowice.info.pl.