Domki kanadyjskie – co należy o nich wiedzieć?

Domki kanadyjskie tworzone dzięki technice szkieletowej znane są już od długiego czasu za granicami naszego państwa. W Polsce goszczą one od niedawna. Czy taka technika jest opłacalna i czym się ona charakteryzuje? Warto się tego dowiedzieć.
Domki kanadyjskie – charakterystyka
Domki kanadyjskie w całości tworzone z drewna nie wymagają przeprowadzania prac “mokrych”. Wszystkie prace wykonywane na placu budowy zalicza się do tzw. prac suchych, które dodatkowo nazywa się również pracami czystymi. Dzięki temu po zakończonej budowie na placu nie ma tak naprawdę dużo do sprzątania. Domy drewniane, które postawione są według odpowiednich standardów nie wymagają częstych napraw. Należy jednak pamiętać o ich odpowiedniej konserwacji, aczkolwiek i takie prace nie wymagają specjalnego nakładu sił. Dzięki swojej budowie domy te w późniejszym etapie można dowolnie modelować rozbudowując je o kolejne piętra.
Domy na niewielkie działki
Domki kanadyjskie polecane są w szczególności osobom, które mają niewielkie działki do zabudowy. Dzięki temu, że zdecydujemy się na dom drewniany możemy uzyskać około 10% dodatkowej powierzchni użytkowej budynku w stosunku do domów stawianych przy pomocy cegieł. Zdecydowaną zaletą domów drewnianych jest koszt ich postawienia, który często jest niższy o 40% od domów budowanych metodą tradycyjną. Ciekawostka jest fakt, że domy stawiane techniką szkieletową mogą wizualnie niczym nie wyróżniać się od domów murowanych, jeżeli klient zdecyduje się na tradycyjne wykończenie elewacji budynku.